Trénink rodin

Ve čtvrtek 4. 4. 2024 jsme uspořádali v tělocvičně ZŠ Jižní předměstí další trénink našich atletických nadějí s jejich rodinnými příslušníky. Společně jsme se rozcvičili, vyzkoušeli si frekvenční žebřík, procvičili bosé nohy, zaskákali a zasoutěžili.


Trénink rodin

ve středu 28. února 2024 proběhl v tělocvičně v Kyšicích druhý trénink rodin.


První rodinný trénink

První setkání se sportovně založenými rodinami proběhlo v tělocvičně v Rokycanech 15.1.2024. Obavy z nízké účasti kvůli řádícím nemocem byly plané, nakonec se zúčastnilo celkem 18 rodin (44 lidí) a všichni byli natěšení, co je čeká… Rodiny byly seznámeny s plánovanými akcemi a také s programem tréninku.

Následovalo rozklusání kolem tělocvičny s povely píšťalkou – 1 hvízdnutí – změna směru, 2 hvízdnutí – couvání. Po rozběhání jsme utvořili dvojice, ve kterých jsme rozcvičili těla od hlavy až po kotníky. Největší úspěch (hlavně mezi dětmi…) měl cvik, kdy rodič střídal pozici plank, kdy ho dítě přeskakovalo a pozici "hora", při které ho dítě podlézalo. U rodičů to nebyly výkřiky nadšení, nýbrž po několika opakováních spíš hekání 🙂

Po uvolnění a napití se rodiče s dětmi seřadili do dvou řad – děti vpředu, rodiče vzadu. Startovalo se z různých pozic a úkolem rodičů bylo dohonit dítě, nejlépe vlastní… Přes velký počet účastníků se nikomu nic nestalo, takže jsme přešli na opičí dráhu. Všechny postupně čekal přeskok přes švédskou bednu, kotoul na žíněnce, přeběh lavičky, vyšplhání na žebřiny a cestou zpět překážky, slalom a, zejména u tatínků většího vzrůstu, "oblíbené" podlézání laťky. Po přípravném kole byl vyhlášen závod dvou družstev dospěláků, kdy děti velmi hlasitě povzbuzovaly. Pak se role vyměnily, závodily děti a rodiče fandili. Síly byly vyrovnané, každé družstvo získalo po 1 bodě, nikdo nebyl zklamán.

Na závěr jsme vyhlásili hru – děti proti rodičům, kdy se každé družstvo snažilo přeházet co nejvíce míčků na stranu soupeře. Rodiče se překvapivě ještě vydali ze všech sil a svoje pole vyčistili o něco lépe než jejich potomstvo. A protože hodina pohybu utekla hrozně rychle, bylo spácháno závěrečné památeční foto, rozdání dárečků a sladkých odměn nejmenším účastníkům, poděkování a se slovy "Já se zítra asi nehnu…." i rozloučení s trenéry 🙂


Závody rodin 22. 6. 2023

Ve čtvrtek 22. června 2023 jsme se opět sešli všichni, atleťátka z AC Falcon Rokycany, jejich maminky atleťačky a taťkové atleťáci. I přesto, že teploty na teploměru ochotně šplhaly nad hodnotu 30, zúčastnilo se celkem 18 rodinných týmů. Po krátkém organizačním proslovu, seznámení s projektem APCR a v neposlední řadě i představení koordinátorky projektu, paní Petry Sýkorové z ČAS, jsme se rozklusali na atletickém ovále a ve stínu se ve dvojicích poctivě rozcvičili. První disciplínou byla štafeta 2 x 25 m. Rodiny startovaly po dvou týmech, vzájemně se motivovaly a podávaly úctyhodné výkony. Pak se celá skupina rozdělila napůl a všichni se odebraly na stanoviště hodu a skoku. Z důvodů horkého počasí byla tato stanoviště umístěna mimo stadion do stínu stromů a blízkosti pumpy, kde měli všichni možnost se ochladit. Malí i velcí sportovci se opět ukázali v tom nejlepším světle a soupeřili ze všech sil. Poslední disciplína, která na naše závodníky čekala, byl slalomový běh. Jediné stinné místo na ovále nám umožnilo se naposledy zmáčknout a vydat ze sebe i ty poslední síly, co zbyly. Čas do vyhlášení výsledků rodiny vyplnily vyklusáním na ovále a většina z týmů si volný čas ještě vyplnila podbíháním a skákáním přes dlouhé švihadlo. Následovalo vyhlášení prvních 3 týmů za každou disciplínu, vyhlášení a odměnění všech rodin celkově a předání hezkých cen od ČAS. Akce byla úspěšná nejen krásnými výkony, ale i tím, že si všichni užili příjemné odpoledne v pohybu, nikdo se nezranil a bouřky avizované meteorology se nakonec nedostavily....

Výsledky závodů


První společné cvičení dětí s rodiči v rámci projektu Atletika pro celou rodinu proběhne ve středu 22. 2. od 16:30 do 17:30 hodin v tělocvičně v Kyšicích. Případné bližší informace poskytne Kristýna Wendlerová na tel. 724529525.

Společné sportování rodičů s dětmi

Náš oddíl se zapojil do projektu Českého atletického svazu Atletika pro celou rodinu. V průběhu sezóny uspořádáme tréninky dětí s rodiči, vrcholem budou společné závody. Bližší informace se dozvíte od svých trenérů, zároveň je budeme postupně doplňovat.

www.atletikaprorodinu.cz

Vytvořte si webové stránky zdarma!